Fındık Unu (250 g)
Fındık Unu (250 g)

Fındık Unu (250 g) (fndkun01)

Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)

Doğal tarım standartlarına uygun olarak kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz fındıklarımız,  geleneksel yöntemlerin teknoloji ile birleştiği kendi imalathanemizde Fındık Unu haline getirilerek sizlere sunulur.  Diğer Doğal Dükkan ürünleri gibi güvenle tüketebilirsiniz..

Ürün Özellikleri

Giresun Tombulundan elde edilen Doğal Dükkan Fındık Unu, kavrulmamış çiğ fındıkların öğütülmesi ile elde edilir. Aroması ile diğer unlara karşu besleyici bir un alternatifidir. Rafinasyon işlemlerinden geçmediği için besin değerini kaybetmez.  Vitamin, sağlıklı yağ, lif ve protein içerir. Bu sayede uzun süren tokluk hissi verir. E vitamini deposu, kalp dostu ve yüksek lifli  Doğal Dükkan Fındık Unu, ekmek yapımında kullanıldığında hem tok tutmakta hem de eşsiz tarifleriniz daha lezzetli ve sağlıklı hale getirmektedir.

Kullanım Önerisi

Doğal Dükkan Fındık Unu ile hazırlayacak olacağınız yemekleri çok yüksek sıcaklıkta pişirmeyin. Fındık Unu, yüksek oranda yağ içermesinden dolayı hızlı kararabilir. Bu açıdan pişirme süresi kısa tutulmalı veya düşük sıcaklıklarda pişirilmelidir.

Saklama Koşulları

Serin, kuru ve kokusuz ortamda güneş ışığından koruyarak muhafaza ediniz. Yüksek yağ içeriğinin okside olup bozulmasını engellemek için buzdolabında saklamanız faydalı olacaktır

İçerik

Doğal Fındık Unu

Besin Değerleri  (100 g için)

-Enerji: 628 kcal

-Yağ: 60.8 g

-Diyet Lif: 9.7 g

-Protein: 15 g

-Karbonhidrat: 16.7 g

 

 

 

 

Benzer Ürünler