DOĞAL OLANI PAYLAŞMAK 

Hakkımızda

Annelerimizin mevsiminde özenle seçerek, elleriyle hazırladığı reçeller, turşular, kurutulmuş meyve ve sebzelerden oluşan acı, tatlı ve ekşi sır lezzetleri sofralarımızın zenginliğini oluşturur. Her anne, imzasını taşıyan çok özel yöresel bir lezzet ile anılır.   Saymakla bitmeyen zenginlikte bu yöresel lezzetler, annelerimizin el emeği ile oluşmuş geleneksel kültürümüzdür. Unutulmaya yüz tutmuş, yöresel en lezzetli ürünleri “DOĞAL OLANI PAYLAŞMAK” parolasıyla, www.dogaldukkan.com satış sitemizde tüm Türkiye ile, “Doğal Dükkan Restoran” konseptimizle de Giresun/Tirebolu ve İstanbul/ Kavacık’ta misafirlerimizle buluşturuyoruz.

Yaptığımız sadece ticari bir faaliyet değil elbette. Ana amacımız, Karadeniz bölgesindeki insanlarımızın ellerindeki doğal ortamda yetişen veya kendi halinde yetişen birçok meyve-sebzeyi köy organizasyonlarında toplayıp ekonomiye kazandırmak.

Biz buna  “Sosyal Sorumluluk Projesi” diyoruz. En önemli özelliklerimizden biri, hem yöremiz insanının hem de Türk ekonomisinin kalkınmasında üstümüze düşen görevi yerine getirmek. İstiyoruz ki, Karadeniz halkı toprağına sahip çıksın, eksin, sürsün, biçsin, hayvanlarını yetiştirsin. Bu doğal üretim sonrasında tüm ülkedeki insanlarımız da bu doğal ürünlerle sağlıklı bir şekilde beslensin.

Doğal Dükkan Konsepti

Restoranlarımızda hayata geçirdiğimiz proje ile amacımız, insanımıza sağlıklı olan ürünleri yedirmek, içirmek ve oradaki döngüye fayda sağlamak. Yıllarca hepimiz uzaktan sahiplendik köyümüzü. Ama uzak durduk köylümüzden, dertlerini dinlemedik, zorluklarını bilemedik. Çalışan üreten köylümüzün çiftçimizin yanında olamadık. Ektiğini biçtiğini bizim için yetiştirdiği ürünlerin değerini bilemedik. 

Doğal Dükkan projemizde en önemli özelliklerimizden bir tanesi de, yörede yetişen tüm doğal ürünleri toplayıp Giresun/Tirebolu şubemizin ardından İstanbul’a getirmiş olmak. Karadeniz toprağı ülkemizin tüm toprakları gibi oldukça bereketli. Ancak köylülerimizin emekleri maalesef karşılığını bulmuyor. Büyükşehirlere, pazara, sürekli tüketen insanlara uzaklar. Biz düzenli ve sistematik  bir çalışma ile, köy organizasyonları  kapsamında köylülerimizin her türlü ürününü sahipleniyor, emeklerinin karşılığını da vererek bu organizasyonun bir parçası haline getiriyoruz.

RESTORANLARIMIZ

Tirebolu ve İstanbul’da bulunan iki şubemizde de, sağlıklı gıda ve  tüm lezzet düşkünlerini her öğünde keyifle ağırlıyoruz.

Doğal ürünlerden oluşan zengin bir kahvaltı soframızda; tereyağ, peynir ve yumurtanın bir sahanda buluşmasına tanıklık edecek, sütün kokusunu damağınızda hissedeceğiniz özel yapım beyaz peynirin tadına bakacak, ortamın havasını değiştiren fırında çökelek ve yayla kokusunu barındıran kavurmanın doğal kokularını ciğerlerinizde harmanlayacaksınız. Üzerinde ev yapımı pekmezle servis edilen süzme köy yoğurdunun egzotik tadı yanında, yörenin zengin çiçek florasına sahip bölgelerinden toplanan doğal balı kaşıklayacaksınız. Yörenin ürünleri ve reçetesi ile yapılan pide çeşitlerimiz damaklarınızı çatlatırken, sadece mevsiminde servis ettiğimiz balık çeşitlerimizle bağışıklık sisteminizi güçlendiriyoruz.

Doğal Yaşam Zincirini genişleterek ürünlerimizin kullanımını yaygınlaştırmak ve bilimsel faydalarını anlatarak, sağlıklı gelecek nesiller yetişmesine katkı sağlamak için, Restoranlarımızdaki yöremizde yetişen doğal ürünlerin satışının yapıldığı reyonlarımızdan da güvenle doğal ürünler alabilirsiniz.