İncir Sirkesi (500ml)
İncir Sirkesi (500ml)

İncir Sirkesi (500ml) (srk07)

Fiyat : ₺110,00(KDV Dahil)

Vitamin ve mineraller bakımından çok zengin olan incirlerden doğal fermantasyonla elde edilen incir sirkesi; iştah açan, son derece faydalı ve iyileştirici etkiye sahip, özellikle enfeksiyonlara karşı çok etkilidir.

 

Bünyemizi ve bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kemik erimelerine karşı koruma sağlayan,insan sağlığının dostu, vazgeçilmez mucizevi bir besin kaynağıdır Kullanıldığı her yemeğin besin değerini en üst düzeye çıkaran, salataların aromasına tavan yaptıran mükemmel bir katkı ve gerçek bir şifa kaynağıdır. 

Hızlı metabolizma

İncir sirkesi metabolizmanın hızını ve yağ kaybını arttırdığı kanıtlanan harika bir besindir. Kalsiyum, demir, mangan ve fosfor kaynağıdır. İncir sirkesinin, iştahı bastırıp, doygunluk hissini arttırdığı ve doğal olarak kilo kaybına yol açtığı bilinmektedir.

Bağışıklık gücü

İncir sirkesi, vücudumuzda serbest radikal hasarını azalttığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış antioksidanlar ve polifenollerle doludur. 

Yaşlanma karşıtı

İncir sirkesinin yaşlanmaya karşı güçlü bir etkisinin olduğu ve insanlara enerji  verdiğine dair inanış yaygındır. İncir sirkesi, barındırdığı antioksidanlar, vitaminler ve mineraller sayesinde hücrelerin sağlıklı, canlı ve genç kalmasını sağlar. Kırışıklık, sarkan cilt ve saç dökülmesi gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. 

Sindirdim

İncir sirkesi, sindirim sistemindeki faydalı bakterilerin 
(probiyotik) çoğalmasını sağlar. Sindirim sistemini güçlendirerek sindirimi kolaylaştırır. Kabızlığı, karın ağrılarını, mide bulantılarını hafifletir. Ayrıca mide kramplarlarını önlediği bilinir.

Yaralıyım yaralı

İncir sirkesi, yüksek asit içeriği ile semptomları hafifletmeye ve iyileştirmeye yardımcı olur.  Mantarların ve yaraların iyileşmesini kolaylaştırır. Enfeksiyona karşı etkili tedavi özelliğine sahiptir.

Diyet yapanlara

İncir sirkesi; demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko, bakır ve manganez içerdiğinden, mineraller bakımından oldukça zengindir. Mineraller, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır, çünkü vücut fonksiyonunun düzgün çalışmasına, hücreleri ve dokuları sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Kemik gücü

 

İncir sirkesinde pepsin ve asetik asit olarak bilinen bileşiklerin, güçlü ve sağlıklı kemiklerin korunmasında hayati olduğu kanıtlanmıştır. Çünkü incir sirkesi, vücuttaki vitamin ve minerallerin emilimini artırır. İncir sirkesi, iskelet sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olan ve kırılma, eklem ağrısı ve eklem iltihabı riskini azaltan yüksek oranda emilebilir kalsiyum içerir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR