Nar Sirkesi (500ml)
Nar Sirkesi (500ml)

Nar Sirkesi (500ml) (srk08)

Fiyat : ₺189,00(KDV Dahil)

Havrano bölgesinin ekşi/tatlı narlarının suyu, odun ateşinde yavaş yavaş uygun kıvama gelinceye kadar kaynatılır, soğumaya bırakılan nar ekşisi, fıçılarda dinlendirildikten sonra hiçbir katkı maddesi ve koruyucu madde katılmadan şişelenir.

 

Nar sirkesi, içeriğindeki  vitamin ve mineraller ile insan sağlığına çok faydalı bir besindir. Ekşimsi tadı ile yemeklere ve salatalara çok farklı damak lezzeti kazandıran, besin değeri yüksek, şifalı özellikleri ile aranan güçlü bir antioksidandır. Vucüt direncini artırır, iyileştirici özelliği  vardır. Özellikle; yeşil mevsim salatalarına, damakları çatlatan kısır gibi yemeklere  nar sirkesiyle imzalarını atan usta eller, nar bereketini her mevsim sofralarına taşıyor.

Sağlıklı bağırsaklar mutlu çocuklar

Bağırsak parazitlerinin bir numaralı düşmanı olan nar sirkesi, düzenli kullanım ile daha sağlıklı bağırsaklara sahip olmanızı sağlıyor. Bir yemek kaşığı suya bir miktar nar sirkesi ekleyerek tüketebilir ve ishal sorununu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle çocuklarda güçlü etkiye sahiptir.

Ödem 

Nar sirkesi iyi bir idrar söktürücüdür, bu özelliği sayesinde ödem gidericidir ve toksinlerin atılmasında fayda sağlar.

Ses getiren çözümler

Nar sirkesi soğuk algınlıklarına karşı bilinen iyileştirme etkisiyle, vücut direncini güçlendirerek kısık olan sesinizi açacaktır.

Kas ve kemik

Kas ve kemik sağlığını olumlu yönde etkiler. Nar sirkesinin, kas gelişimine ve kas artışına sebep olduğu bilinen yararlarından biridir. Kas artışı ile daha fazla kalori yakımı gerçekleştiğinden, nar sirkesi ile zayıflama konusunda olumlu sonuçların alındığı görülebilir.

Kuru ciltler nar sirkesi sever

Nar sirkesi, bakım kürü olarak da kullanılabilir. Nar sirkesini, suyla seyreltip cildinize düzenli olarak uyguladığınız takdirde sivilcelerin, (akne) siyah nokta, ve lekelerin kısa süre sonra ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.  Kuru ciltlerde nem miktarının ayarlanmasını sağlayan nar sirkesi, erken yaşlanma ile oluşan kırışıklıkları, güneş lekelerini giderir ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Saçımı süpürge ettim

 

Nar sirkesinin durulama suyuna ilavesi ile  güçlenen ve beslenen saçların dökülmesi yavaşlar. Nar sirkesi ile hazırlanan çeşitli kürler ile kellik tedavileri yapılmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR