Çay Ağacı Yağı
Çay Ağacı Yağı
Çay Ağacı Yağı
Çay Ağacı Yağı

Çay Ağacı Yağı (ÇYAĞCIYAĞ1)

Fiyat : ₺95,00(KDV Dahil)

 

Çay ağacı yağı, buhar distilasyon yöntemi ile melaleuca alternifolia isimli, Avustralya'ya özgü bir bitkiden elde edilen esansiyel yağdır. Çay ağacı yağı ismini bu bitkinin yapraklarının çay yapımında kullanılmasından almıştır.

 

 

Faydaları nelerdir?

1.Doğal el dezenfektanı yapımında kullanılabilir. 

2.Sinir bozucu eklembacaklıların uzak tutulmasına yardımcı olabilir.

3.Çay ağacı yağının antibakteriyel etkisi koltuk altında terlemeyle birlikte oluşan kokunun dindirilmesinde faydalı olabilir. Normalde ter, kokusuz bir salgıdır. Ancak ter bezlerinin salgısı ile cilt üzerinde bakterilerin etkileşimi sonucunda ter kokusu ortaya çıkabilir.

4.Çay ağacı yağı küçük kesik ve sıyrıkların dezenfeksiyonunda etkili olabilir. Bu etkisinden yararlanmak için önce yara yeri temiz su ve sabunla temizlenmelidir. Ardından çözücü bir diğer yağ içinde bir damla çay ağacı yağı karıştırılır ve bu karışım küçük yara yüzeyinin üzerine sürülür.

5.Tırnak mantarı tedavisinde kullanılan uygulamalara ek olarak çay ağacı yağı arometarpisinden faydalanılması bu problemin giderilmesinde katkı sağlayabilir.

6.Çay ağacı yağı içeren solüsyonlar çok amaçlı yüzey temizleyici olarak kullanılabilir. Aynı zamanda bu çözeltiler geride herhangi bir kimyasal madde bırakmama özelliğine de sahiptir.

7.Diş kaybı ve kötü ağız kokusu gibi problemlere neden olan mikroplar ile mücadelede katkı sağlayabilen bir uygulamadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR