Elma Sirkesi 500cc
Elma Sirkesi 500cc
Elma Sirkesi 500cc

Elma Sirkesi 500cc (ELMSKE1)

Doğal mayalanma yöntemiyle elde edilen elma sirkesi, elmanın tüm niteliklerini içinde barındırması sebebiyle mineral, vitamin ve enzimler yönünden oldukça zengin, son derece sağlıklı bir besindir.

 

Havrano sirkesi yörenin tatlı/ekşi, kırmızı/yeşil elmalarının doğal fermantosyon (geleneksel) yöntemi ile elde edilmektedir. Sağlığınız için cam şişelerde sunulmaktadır.
Bir şifa kaynağı olarak kabul edilen ve uzun yıllardır yaygın olarak kullandığımız elma sirkesi, yiyeceklerimizde, ve kişisel bakımda kullandığımız, son derece faydalı ve iyileştirici etkiye sahip, özellikle enfeksiyonlara karşı çok etkili, aynı zamanda bünyemizi ve bağışıklık sistemimizi güçlendiren, insan sağlığının dostu, vazgeçilemez mucizevi bir besin kaynağıdır.

Elma sirkesi, içeriğinde bulunan potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum, demir vb. mineraller ile  beta-karoten, C vitamini,  E vitamini sayesinde vücudun dengesini korur.

Sindirimli elma sirkesi 

Elma sirkesinin diğer sirkelerle ortak özelliği, sindirim sisteminde yer alan faydalı bakterilerin (probiyotik) çoğalmasını ve çalışmasını sağlayarak sindirimi kolaylaştıran ve sindirim sistemini güçlendiren etkisiyle, hazımsızlığı, kabızlığı, karın ağrılarını, mide bulantılarını hafifletici etkiye sahiptir. 

Antiseptik etki

Elma sirkesi vücudumuzu zararlı bakteriler ve toksinlerden arındırır. Vücudumuzun PH değerini düzenlemeye yardımcı olur. Antioksidan etkisiyle cildin yaşlanmasını azaltır.

Genç görünmemizi sağlar. 

Egzama ve cilt rahatsızlarını gidermek için faydalıdır.

Enfeksiyonlarla mücadele

Elma sirkesinin, enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde çok eski zamanlardan beri kullanıldığı bilinmektedir. El ve ayak mantarları için faydalıdır. 

Sivilceler küçük, sorunları büyük

Cilt bakımında doğal elma sirkesinin cildi temizleyici etkisi büyüktür. Sirkeli suyla cilt temizlendiğinde  sivilceleri (akne), siyah nokta ve lekeleri giderir.  Cildi besler, nemini ayarlar, tahrişi önler ve cildinizin sağlıklı, genç ve parlak görünmesini sağlar.

Kepeğin mi var, derdin var?

Kepek sorununuz varsa, saçınızı yıkarken son durulama suyuna ekleyeceğiniz elma sirkesi ile saçlarınızı kepekten arındırıp, yumuşak ve parlak görünümlü bir canlılığa kavuşturmuş olursunuz.

Kilo kaybetme, muhafaza et

Yemeklerde ve salatalarda düzenli kullanılan doğal elma sirkesinin, vücutta bulunan yağları yakma özelliği ve
içerdiği polifenoller sayesinde, vücuttaki stres oranını azaltarak kilo kaybına destek olduğu bilinmektedir.

Ağız kokusu çekme

Elma sirkesi ile gargara yapmak ağız temizliğinin doğal bir yoludur. Sindirim bozukluğu veya bakterilerinin neden olduğu ağız kokularının giderilmesinde yoğun etkiye sahiptir. Ayrıca elma sirkesiyle gargara yapmak, boğazınızdaki ağrıları hafifletir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR