Nioli Uçucu Yağı (10ml)
Nioli Uçucu Yağı (10ml)
Nioli Uçucu Yağı (10ml)
Nioli Uçucu Yağı (10ml)

Nioli Uçucu Yağı (10ml) (nioli)

Fiyat : ₺250,00(KDV Dahil)

Nioli, Avustralya'ya özgü büyük, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Çay ağacı bitkisinin akrabası olan Nioli'nin daha tatlı ama odunsu bir aroması vardır. Okaliptol içeriği ve monoterpen bileşimi nedeniyle uyarıcı bir uçucu yağdır. 

Genel Bilgi

Nioli, Avustralya'ya özgü büyük, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Çay ağacı bitkisinin akrabası olan Nioli'nin daha tatlı ama odunsu bir aroması vardır. Okaliptol içeriği ve monoterpen bileşimi nedeniyle uyarıcı bir uçucu yağdır. Losyonlar, kremler ve sabunlar gibi çeşitli kozmetik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan Nioli, cildin sağlıklı ve temiz görünmesine yardımcı olur. Masaj yağında kullanıldığında belirli bölgelerin rahatlamasına da yardımcı olabilir.

Kullanım Önerileri

• Rahat nefes almak ve oksijen seviyenizi artırmak için Nioli uçucu yağını buhurdanlıkta veya elektrikli difüzörde suya 3-4 damla damlatarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz. Etkileri sağlamak için derinlemesine nefes alarak koklayın.

• Yüz temizleyicinize cilt bakımı ve onarımı için 1-2 damla nioli uçucu yağı ekleyebilirsiniz. Cilt üzerindeki temizleyici ve gençleştirici etkisi ile lekelerin görünümünü azaltırken cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.

• Rahatlatıcı bir masajın parçası olarak kullanılabilir. 50 ml soğuk sıkım baz yağ içerisine 10 damla Nioli uçucu yağı damlatıp karıştırın, isterseniz Okaliptüs, Bergamot veya Lavanta uçucu yağları ekleyerek bir masaj yağı oluşturabilirsiniz.

Kullanım Şekli

Aromatik kokulandırma: Buhurdanlıkta veya elektrikli difüzörde 3-4 damla kullanılır.

Cilde uygulama: Cilt hassasiyetini en aza indirmek için soğuk sıkım bir baz yağ ile seyreltin ve sonra gereken bölgeye uygulayın.

Uyarılar

Cilt hassasiyeti yapabilir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Gözlere, iç kulaklara ve hassas bölgelere temastan kaçının.

Aromatik Tanımı

Otsu ve yeşil

Elde Edilme Yöntemi

Yapraklarından buhar distilasyonu yoluyla elde edilir.

Ana Bileşenler

Eucalyptol, α-pinene, α-terpineol

Literatür

Altıntaş A., Kartal M., Aromaterapi. Türkiye Klinikleri (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) 2021.

Fleming T. PDR for herbal medicines. 4th ed. USA: Thomson Health Care Inc; 2009.

Evans W. C., Evans D., and Trease G. E. Trease and Evans Pharmacognosy. 16th ed. Edinburgh; New York: Saunders/Elsevier, 2009.

Tisserand R., Young R., Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals. Churchill Livingstone, 2013.

Etiketler
Nioli Uçucu Yağı,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR