Seylan Tarçın Uçucu Yağı (10ml)
Seylan Tarçın Uçucu Yağı (10ml)
Seylan Tarçın Uçucu Yağı (10ml)
Seylan Tarçın Uçucu Yağı (10ml)

Seylan Tarçın Uçucu Yağı (10ml) (sylntrcn)

Fiyat : ₺380,00(KDV Dahil)

Tarçın uçucu yağı sıklıkla ağız gargaralarında ve sakızlarda kullanılır. Tarçın Kabuğu yağı yüksek sinnamaldehit içeriği nedeniyle ciltte tahriş edici olduğundan, cilde uygulandığında bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir.

Genel Bilgi

Tarçın, yiyecek ve tatlılarda, geleneksel tıpta ve doğal parfümeride yaygın olarak kullanılan bir baharattır. Tarçın, tatlılara, başlangıçlara, yemeklere ve sıcak içeceklere tad ve lezzet katan uzun bir geçmişe sahiptir. Tarçın uçucu yağı sıklıkla ağız gargaralarında ve sakızlarda kullanılır. Tarçın Kabuğu yağı yüksek sinnamaldehit içeriği nedeniyle ciltte tahriş edici olduğundan, cilde uygulandığında bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir.

Kullanım Önerileri

• Sonbahar ve kış aylarında canlandırıcı ve ısıtıcı etkiler için buhurdanlıkta veya elektrikli difüzörde suya 3-4 damla Seylan tarçın uçucu yağını, Portakal, Karanfil veya Zencefil yağı ile karıştırarak kokusunun yayılmasını sağlayabilirsiniz. Etkileri sağlamak için derinlemesine nefes alarak koklayın.

• 50 ml soğuk sıkım baz yağ içine 10 damla Seylan tarçını uçucu yağını soğuk sıkım baz yağ ile birleştirebilir ve masajla uygulayabilirsiniz özellikle kış aylarında eklemler için bir ısınma masajı olarak kullanabilirsiniz.

• Bir bardak su içine 1-2 damla limon 1-2 damla tarçın uçucu yağı ilave ederek canlanmak için birlikte tüketebilirsiniz.

Kullanım Şekli ve Yararları

Aromatik kokulandırma: Buhurdanlıkta veya elektrikli difüzörde 3-4 damla kullanılır.

Cilde uygulama: Cilt hassasiyetini en aza indirmek için soğuk sıkım bir baz yağ ile seyreltin ve sonra gereken bölgeye uygulayın.

Uyarılar

Cilt hassasiyeti yapabilir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Gözlere, iç kulaklara ve hassas bölgelere temastan kaçının.

Aromatik Tanımı

Sıcak, baharatlı, tarçın

Elde Edilme Yöntemi

Gövde kabuğundan buhar distilasyonu yoluyla elde edilir.

Ana Bileşenler

Trans-cinnamaldehyde, cinnamyl acetate, eugenol

Literatür

Altıntaş A., Kartal M., Aromaterapi. Türkiye Klinikleri (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) 2021.

Fleming T. PDR for herbal medicines. 4th ed. USA: Thomson Health Care Inc; 2009.

Evans W. C., Evans D., and Trease G. E. Trease and Evans Pharmacognosy. 16th ed. Edinburgh; New York: Saunders/Elsevier, 2009.

Tisserand R., Young R., Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals. Churchill Livingstone, 2013.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR